Haberler

İrfan Genç İzcilik Spor Kulübü Başkanlığından;  Kulübümüzün  Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Eylül  2023  Cumartesi  günü 20.00-22.00 saatleri arasında Demirtaşpaşa Mh. Tuğlalı Sk. No 4 Osmangazi / Bursa adresinde bulunan Kulüp Merkezinde, salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde 30 Eylül 2023 Cumartesi günü, yine 20.00-22.00 saatleri arasında aynı adreste aşağıda yazılı gündemle toplanacaktır. Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur. İrfan Genç İzcilik Spor Kulübü Yönetim Kurulu   GÜNDEM: Hazirun Listelerin İmzalanması Başkan Açılış Konuşması Divan Heyetinin Seçilmesi Gelir-Gider Durumu ve Faaliyet Raporunun okunması Tüzük Değişikliğinin Yapılması Kulüp Organlarının Seçimi Dilek ve Temennilerin Görüşülmesi Kapanış
İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Aslan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif KAREDEMİR’i makamında ziyaret etti. Kurumların tüzüğünde bulunan; kamu ve toplum yararına faydalı faaliyet hakkında işbirliği yapmak, kurumlar arası karşılıklı istifadeye dayalı, projelerde sinerji ve güç birliğine imkânlar sağlayacağına inandığımız iş birliği protokolü BTÜ ile derneğimiz arasında imzalandı.
Bursa Teknik Uni Ile Protokol 1
Bursa Teknik Uni Ile Protokol 2
Temel Afet Bilinci Egitimi 2
Temel Afet Bilinci Egitimi 3
Temel Afet Bilinci Egitimi 4
Temel Afet Bilinci Egitimi 5
Temel Afet Bilinci Egitimi 6
Temel Afet Bilinci Egitimi 7
"11. Allah'u Ekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı Başarıyla Tamamlandı. 22-26 Aralık tarihleri arasında Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 11. si düzenlenen Allah'u ekber Şehitlerini Anma Bilinç Kampı, Bursa İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü 2 lider olarak katılım sağlandı.
Milli Bilinc Kampi Basariyla Tamamlandı 1
Milli Bilinc Kampi Basariyla Tamamlandi 2
Milli Bilinc Kampi Basariyla Tamamlandi 3
Milli Bilinc Kampi Basariyla Tamamlandi 4
Milli Bilinc Kampi Basariyla Tamamlandi 5
Milli Bilinc Kampi Basariyla Tamamlandi 6
27 İl ve 7 ülkeden 230 izci ile kamp tamamlandı. Şehitlik ziyaretleri,Şenkaya ilçesinde fener alayı,Gaziler köyünde Şehitleri anma programı,Kaynakyayla'ya yürüyüş,Şehitlerimiz için Mevlid Programı,Allah'u Ekber dağlarında şehitlik ziyareti ile kamp sona erdi. Dualarla dedelerimizin izinden yüründü. İzcilerin heyecanı ve duygusu görülmeye değerdi. "
1- BEHA Kırtasiye (2 subesi)Beşevler şubesi: Konak mah.Beşevler cad. No : 72/A Beşevler /Nilüfer / Bursa2- BEHA KırtasiyeKükürtlü şubesi: Kükürtlü mah. Zübeyde Hanım cad.No:44/A Osmangazi / Bursa3 - Özlüce FSM Kırtasiye Nihat Öge Tel : 0535 419 53 1629 Ekim mah., Muammer Aksoy cad.Gölpark içi B-30/A, Nilüfer/Bursa.4 - BKM Heykel şubesi :Sönmez iş merkezi Osmangazi/Bursa5 - BKMFatih Sultan Mehmet Şubesi: Mudanya yolu Bağlarbaşı kavşağı Esentepe bulvar girişi Fethiye / Nilüfer/ Bursa6 - MZK KOTKU KÜLTÜR MERKEZİ Bikaçed (Bursa ilim kültür ahlak ve çevre derneği)Dernek binamizdan temin edebilirsiniz.Elmasbahçeler Mh. Tuğlalı sokak. Osmangazi /Bursa(eski tekel binası arkası Demirtaş paşa hamamı Timurtaş paşa Camii altı )İrtibat : 0544 85626917 - Mustafa Kemal Paşa İklim Kırtasiye Merkez cami yanı M.K. Paşa / Bursa8 - İnegöl : Arifan Kitabevi levent aslan 0224 713…
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.sü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları “Hadis” konulu olacak. Yarışma kitabının ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'ın “Riyazü's Salihîn'den 1001 Seçkin Hadis” kitabı olduğu açıklandı. Riyazüs Salihin kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya'da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor. Yarışmanın Amacı Yarışmanın; toplumun her kesimini Son Peygamber'in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı. Güçlü Proje Ortakları Son…
İrfan Gençlik Kulübü Analitik Düşünce Topluluğu Uludağ Üniversitesi'nde Düşündüren Resimler sergisi açtı.
Analitik Dusunce Toplulugu Uludag Universitesi 1
Analitik Dusunce Toplulugu Uludag Universitesi 2
Analitik Dusunce Toplulugu Uludag Universitesi 3
Analitik Dusunce Toplulugu Uludag Universitesi 4
Analitik Dusunce Toplulugu Uludag Universitesi 5
Analitik Dusunce Toplulugu Uludag Universitesi 6
İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü'nün forma sponsoru olan Niltur firmasının sahibi Erol Bodur Bey'e formasını takdim ettik.
Forma Sponsoru Niltur 2
Forma Sponsoru Niltur 3
Forma Sponsoru Niltur
Analitik Düşünme Topluluğu Hiz Kesmiyor!İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün Üniversite Liderlerinin öncülüğünde faaliyet yapan Analitik Düşünme Topluluğu ikinci sergisini Uludağ Universitesi Kampüsünde gerçekleştirdi. Yoğun bir katilimin olduğu sergide ögrencilere doğru düsünebilme, önyargilardan uzak bir şekilde karar alabilme yetisi kazandirabilme hedeflenmektedir. İki gün sürecek olan 'Düsündüren Resimler' sergisi 40 resimle ögrencilerin istifadesine sunuldu. Ayrica yapilacak olan faaliyetler hakkinda bilgilendirmeler yapıldı.
Analitik Dusunme Toplulugu 2
Analitik Dusunme Toplulugu 3
Analitik Dusunme Toplulugu 4
Analitik Dusunme Toplulugu
Değerli Dostlar, Bursa'da yaklaşık 1.5 ay önce çıkan orman yangınında küle dönen 170 hektarlık alana 110 bin fidan dikimine başlandı.Bursa’da 29 Ağustos’ta meydana gelen orman yangınında 170 hektarlık ormanlık alan yanarak kül oldu. Yaşanan yangının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan hasar tespiti ile alanda 48 bin ağacın yandığı belirlendi.Bunun üzerine Bursa Valisi  Münir Karaloğlu tarafından sosyal medyadan ‘Bursa için bir fidan dik' kampanyası başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yanan alana 110 bin fidan ve 10 milyon kızılçam tohumu ekme kararı aldı.Kampanya kapsamında 18.10.2015 pazar Göynüklü mahallesinde ağaç dikim töreni düzenlendi. Düzenlenen törenle…
Çemenzar İzcileri Hakan Lider önderliğinde toplandı.
Kulüp çalışmalarına katkılarından dolayı Fikri Coşar ve Mehmet Göçmez'e plaket verildi.  Aynı hizmet aşkı ile hep beraber nice çalışmalara... Fikri Coşar hocamıza ve Mehmet Göçmez abimize kulübümüze katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Irfan Genclik Bursa 1
Irfan Genclik Bursa
Lise Düşünce Kulübü sezonun ilk toplantısını yaptı.
Lise Dusunce Kulubu Konferansi 1
Lise Dusunce Kulubu Konferansi
 
Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği (BİKAÇED), kişisel ve toplumsal gelişime katkısı bulunan, kritik ve analitik düşünme, ilim, kültür, ahlâk, çevre, helal ve sağlıklı gıda gibi farklı alanlarda gerçekleştirdiği konferanslar serisine devam ediyor. Bursa Tasavvuf Komisyonunun öncülüğünde gerçekleşecek olan bu programda,  Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal KEMİKLİ, " İrfan Hayatımız ve Zaman Bilinci " konulu bir konferans verecek. Program, 13 Ekim 2015 saat 21.00'de Bursa Osmangazi Kotku Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilecek. Programla ilgili detaylı bilgiye www.bikaced.org adresinden ulaşılabilir.
Gorev Degisikliig 1
Gorev Degisikliig 2
Üniversitesiyi yeni kazanan kardeşlerimizle "Hoşgeldiniz kahvaltısı"nda buluştuk. Kardeşlerimize güzel Bursamıza hoşgeldiniz diyor ve öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz.
Hosgeldin Kahvaltisi 1
Hosgeldin Kahvaltisi 2
Hosgeldin Kahvaltisi 3
Hosgeldin Kahvaltisi 4

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. & İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü
Web Tasarım: Akademi Grafik