Spor

Bu sene 14-23 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 43’üncü Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Bursa'yı temsil eden İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcuları Şampiyonada fırtınalar estirdiler. İrfan Gençlik olarak 5 Milli sporcu ile katılım gösterdiği  Dünya  Bilek Güreşi Şampiyonasında  bayrağımızı gururla taşıdılar.             15 Yaş altı Genç  Erkekler Sağ-Sol    kategorisinde yarışan sporcularımız ülkemizi ve Bursamızı gururlandırdı. Raşid MAVİGİL 50 kg. Sol kol Dünya Birincisi ,  Eyüphan ÖZTÜRK 60 kg. Sol kol Dünya Üçüncüsü,  Sağ kolda da yarışan  Eyüphan ÖZTÜRK sporcumuz 60 kg da Dünya İkincisi oldu.
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Derecelerle Döndük
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Derecelerle Döndük
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Derecelerle Döndük
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Derecelerle Döndük
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Derecelerle Döndük
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Derecelerle Döndük
Bilek Guresi 1
Bilek Guresi 2
Bilek Guresi 3
Bilek Guresi 4
Ordu Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü (ÜNÇEK) Engelli Bilek Güreşi Takımı, Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası’ndan 1 altın, 4 gümüş, 1 bronz madalyayla döndü. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan şampiyona, 25 – 26 Nisan 2015 tarihlerinde Karabük Merkez Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Yarışmaya Ordu, İstanbul, Bursa, Adana, Amasya, Kocaeli, Konya, Eskişehir, Gaziantep, Kilis, Çankırı, Kütahya, Zonguldak, Erzurum, Samsun, Hatay ve Ankara’dan sporcular katıldı. Şampiyonaya ÜNÇEK’ten antrenör Mustafa Aslan gözetiminde 8 sporcu katıldı. Müsabakalar sonucunda dereceye giren ÜNÇEK sporcuları şu şekilde oluştu: Sedanur Dağdeviren, gençler +50 kg. sol kolda Türkiye 1. si,…
Kütahya Zinde Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Yusuf Akdoğan, Avrupa Bilek Güreşi şampiyonu oldu. 01 – 07 Haziran 2015 tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da, 25. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası tertip edildi. 06 Haziran 2015 tarihinde Kütahya Zinde Gençlik’ten Yusuf Aydoğan, 55 kilo sol kolda zorlu müsabakaların ardından Avrupa şampiyonu olarak altın madalya kazandı. İkinci sırayı Ukrayna’dan Bogdan Denysevych, üçüncülüğü ise yine Türkiye’den Akın Uyar elde etti. Kulüpten yapılan açıklamada; “Sporcumuzu tebrik ediyor, üstün başarılarının devamını diliyoruz.” denildi.    
Ordu İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü bilek güreşi sporcusu Yeter Bağ, Malezya’daki Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası kadrosuna seçildi. İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu ve Kumru Anadolu İmam Lisesi öğrencisi Yeter Bağ, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 65 kg’da sağ ve sol kolda 3. oldu. Bu başarı neticesinde ise Malezya’da yapılacak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. Bulgaristan da yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında, 18 ve 21 yaş altı genç kız-erkek ve masterlar kategorisinde madalya kazanan sporcular ile, büyük bayanlarda ilk 4′e, büyük erkeklerde ilk 6′ ya giren sporcular, Malezya’da yapılacak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na…
Kocaeli Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, bilek güreşi takımına boğaz gezisi, iftar ve sahur etkinliği düzenledi. 04 – 05 Temmuz 2015 tarihlerindeki program için Gölcük Temsilciliğinde buluşularak yola çıkıldı. Gezi sonrasında Eminönü’den Eyüp Sultan semtine geçilerek sahur yapıldı. Geziye 11 sporcu, 1 spor sorumlusu ve Gölcük Şube Müdürü iştirak etti. Kulüpten yapılan açıklamada; “Emeği geçen kardeşlerimize teşekkür ederiz.” denildi.
Irfan Genclik Okculuk
Irfan Genclik Okculuk 1
Irfan Genclik Okculuk 2
Irfan Genclik Okculuk 3
Irfan Genclik Okculuk 4
Irfan Genclik Okculuk 5
Irfan Genclik Okculuk 6

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. & İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü
Web Tasarım: Akademi Grafik