İzcilik açılış şenliği programı, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde gerçekleştirildi.

İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün (İRFAN GENÇLİK) 2022-2023 eğitim öğretim dönemi izcilik açılış şenliği programı, 23 Ekim 2022 Pazar günü Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde gerçekleştirildi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, izcilik çalışmalarına devam eden ve ilk defa kayıt yapılan izci adayları için yapılan açılış şenliği programıyla haftalık ünite çalışmaları resmi olarak başlamış oldu.

İzcilerin ve ailelerinin hazır bulunduğu program, İzcilerin tören alanına gelişiyle başladı. İstiklal Marşının okunması, selamlama konuşmaları, sinevizyon gösterisi izcilik oyunları, hediye takdimleri ve toplu fotoğraf çekimi ile program son buldu.

Kulüp Açıklamada, törendeki konuşmasına yer verilen İRFAN GENÇLİK İzcilik Birim Sorumlusu Sinan Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

"Kulübümüz 2003 yılında kurulmuştur. Kulübümüzün amacı izcilik ve spor ile fikirce uyanık, ahlakça dürüst ve bedence sağlam bireyler yetiştirmek. Bilgi ve beceri yönünden çağımızın gereklerine göre donatılmış, milli, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı, çevreye duyarlı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü ve görgülü bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak misyonuyla yaklaşık 19 senedir Bursa’mızın ve geleceğimizin göz bebeği gençlerine hizmet vermeye devam etmektedir. Kulübümüz izcilik, bilek güreşi, dart ve geleneksek okçuluk branşlarında tescil almış olup, çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Özellikle Bursa geneli kulübümüz tarafından organize edilen Ufka yolculuk ve Haydi Çocuklar Camiye projelerimizle bugüne kadar binlerce gencin yetişmesine katkı sağlayan kulübümüz bu sene bilek güreşi dalında Dünya Şampiyonu çıkararak İzcilikteki başarısını spor alanında da göstermiştir."

İzcileri ve ailelerini tebrik eden Aktaş, maddi ve manevi desteklerinden dolayı tüm izci liderlerine teşekkür etti.

İzcilik açılış şenliği programına, izciler ve aileleri katıldı.

 

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. & İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü
Web Tasarım: Akademi Grafik